in

Tak wyglądają tradycyjne stroje ślubne z różnych zakątków świata. 18 przykładów, które Cię zadziwią!

Dzisiejsze klasyczne suknie ślubne stały się popularne dopiero w XIX wieku, a wszystko za sprawą królowej Wiktorii. Monarchini jako pierwsza, w dniu swojego ślubu, postanowiła założyć białą suknię ślubną. Wcześniej, kobiety wybierały tradycyjne stroje, lub suknie, które były akurat modne.

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć suknię ślubną, która nie jest biała. Jednak w niektórych kulturach, szczególnie w Azji i Afryce, młode pary nadal wybierają tradycyjne stroje weselne.

Poniżej znajdziesz 18 przykładów, które powalą Cię na kolana. Czekamy na Twoją opinię, która ze stylizacji najbardziej Ci się spodobała!

Podczas ceremonii zaślubin w Japonii – Panny Młode noszą kilka sukienek – białe i czerwone.

W Ghanie tradycyjne wesela są bardzo kolorowe. Każda rodzina ma swój własny wzór i kolor tkaniny.

Obecnie zdecydowana większość mieszkańców Rumunii preferuje wesela w nowoczesnym stylu. Jednak tradycyjne obrzędy są nadal widoczne w bardziej odległych rejonach. Choć Rumunia nie jest dużym państwem, każdy z regionów ma własne stroje ślubne.

Saamowie to rdzenni mieszkańcy Laponii. Tradycyjne stroje mówią bardzo wiele na temat ich właścicieli. Na przykład kwadratowe guziki oznaczają, że dana osoba jest zamężna, zaś single noszą pas z okrągłymi guzikami.

Zazwyczaj to narzeczona znajduje się w centrum uwagi w dniu ślubu. Jednak na tradycyjnym weselu na Sri Lance najprawdopodobniej nie będziesz mógł oderwać wzroku od Pana Młodego.

Czerwone lub różowe suknie ślubne to tradycyjny kolor ubrań narzeczonych w kulturze indyjskiej. W północnych regionach tego kraju, mężatki noszą czerwoną kropkę na środku czoła.

Pan Młody ze Szkocji nosi tradycyjny kilt swojego klanu. Po ceremonii zaślubin, wkłada na ramiona swojej żony szal z barwami swojego klanu, co ma symbolizować przyjęcie kobiety do nowej rodziny.

Tradycje ślubne w Pakistanie mają wiele wspólnego z obyczajami z Indii. Skomplikowane wzory na rękach Panny Młodej i czerwona suknia ślubna to najbardziej rozpoznawalne elementy stylizacji przyszłej żony.

Etiopia to jedyne państwo w Afryce, w którym chrześcijaństwo jest oficjalną religią. Większość obywateli tego kraju należy do etiopskiego Kościoła prawosławnego, dlatego też ceremonia zaślubin przypomina uroczystości z Grecji i Rosji.

Indonezyjskie wesela mogą się znacznie różnić między sobą. Biorąc pod uwagę ponad 300 grup etnicznych i 6 głównych religii, w stosunkowo mały państwie, łączą się różne kultury i cywilizacje.

Ser i wołowinę zawinął w plastry boczku. W szybki i prosty sposób stworzył coś genialnego!

Która filiżanka napełni się kawą jako pierwsza? Przemyśl to, bo odpowiedź nie jest wcale prosta