in

11 sposobów na przywrócenie zniszczonym rzeczom i dawnego blasku. Znów będą wyglądać jak nowe!

Prawdopodobnie każdy z nas miał do czynienia z rzeczami, które wciąż spełniały swoje funkcje, a mimo to wyglądały tak, jakby nadawały się tylko i wyłącznie do wyrzucenia. Jak się okazuje, stare przedmioty wciąż mogą wyglądać jak nowe! Istnieje wiele sposobów, które pomogą Ci odzyskać ich dawny blask. Poniżej przedstawiamy 12 z nich.

Oczyść deskę za pomocą gąbki nasączonej mieszaniną soku z cytryny i soli.

Miedziane garnki są uważane za najlepszy naczynia służące do gotowania. Aby znów mogły wyglądać jak nowe, wykorzystaj do tego sól i ocet. Wystarczy posypać ich powierzchnię solą, a następnie wlać na nią trochę octu. Całość przetrzeć twardą gąbką.

Zadrapań na talerzach można pozbyć się bardzo łatwo. Wystarczy użyć specjalnego lakieru do porcelany i Twoje talerze będą wyglądać jak nowe.

Przypalony tłuszcz z blachy do pieczenia usuniesz przy pomocy pasty z nadtlenkiem wodoru i zwykłej sody. Rozprowadź pastę na blasze i pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz.

Wymieszaj ocet z woda w proporcji jeden do dwóch, a następnie rozpyl powstałą ciecz na plamie za pomocą sprayu. Gdy już to zrobisz, przykryj ją wilgotną ściereczką. Włącz żelazko, ustaw generowanie pary i trzymaj je tuż nad tkaniną przez około 30 sekund.

Oczyść fugi pomiędzy płytkami przy użyciu wybielacza. Wymieszaj go z wodą w stosunku 1:1. Nie zapomnij, aby podczas tej czynności otworzyć okna.

Możesz przywrócić świeżość i lśniący wygląd swoim tenisówkom w prosty sposób. Wykorzystaj do tego jedną łyżeczkę płynu do czyszczenia zmywarki, 3 łyżki wody utlenionej i dwie łyżki sody oczyszczonej.

Zadrapania na kanapie przetrzyj za pomocą oliwy z oliwek lub dziecięcego oleju i wacika. Następnie pozostaw do wyschnięcia na godzinę. Jeśli rysa jest nadal widoczna, powtórz całą procedurę.

Ten rodzaj mebli wymaga szczególnej uwagi. Do czyszczenia wszelkich plam można wykorzystać białą gąbkę i alkohol. Zwilż plamę gąbką nasączoną alkoholem, pozostaw do wyschnięcia, a następnie dokładnie oczyść powierzchnię przy pomocy pędzla.

Plamy na skórzanej torebce wyczyścisz przy użyciu zwykłych, wilgotnych chusteczek.

Jak się okazuje, znani celebryci mają swoich sobowtórów, nawet wśród gwiazd filmów dla dorosłych

18 sytuacji, w które trudno uwierzyć, że wydarzyły się naprawdę. To się nazywa zbieg okoliczności!