in

17 przedmiotów codziennego użytku, które możesz wykorzystać w inny sposób niż robiłeś to do tej pory

Każdego dnia wykonujemy wiele czynności, nie zastanawiając się czy można zrobić je inaczej. Pisząc “inaczej” mam na myśli prościej – tak, aby ułatwić sobie życie.

Uwielbiam takie rozwiązania, dlatego zebrałam kilkanaście sztuczek, które pomagają mi na co dzień. Podejrzewam, że nie są powszechnie znane i mogą przydać się również Tobie.

1. Wykorzystanie sosu, który został z obiadu

© herbeauty.co

Resztki sosu można zamrozić w tacce na kostki lodu i użyć później, na przykład gdy nie masz czasu na przygotowanie posiłku. Wystarczy go podgrzać i gotowe!

2. Cięcie cienkich plasterków sera

© Imgur

Do cięcia bardzo cienkich plasterków sera wystarczy użyć zwykłej obieraczki do ziemniaków.

3. Wyciskanie soku z cytryny

© thekrazycouponlady

Jeśli nie masz wyciskarki do soku pod ręką, jesteś zmuszony wycisnąć ją za pomocą rąk. A najłatwiej zrobić to, podgrzewając cytrynę w kuchence mikrofalowej przed wyciśnięciem soku.

4. “Wyciskanie” ketchupu ze szklanej butelki

© munchies.vice.com

Liczba 57 na szklanej butelce oznacza miejsce, które pomaga wydobyć z niej sos. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy ustawić butelkę keczupu pod kątem i uderzyć dokładnie w punkcie 57, wówczas strumień ketchupu będzie maksymalny.

5. Skuteczne sprzątanie odłamków stłuczonego szkła

© popsugar

Rozbite szkło może przyprawić o prawdziwy ból głowy. Na szczęście istnieje trik, który upraszcza proces czyszczenia: wszystko czego potrzebujesz to kawałek chleba. Dzięki swojej strukturze, chleb może zebrać nawet najmniejsze kawałki szkła, których nie widzimy gołym okiem.

6. Zatrzymanie łyżki przy skraju garnka

© thekrazycouponlady

Aby upewnić się, że łyżka nie wpadnie prosto do garnka, wystarczy owinąć jej końcówkę elastyczną opaską.

7. Oddzielanie ziaren kukurydzy od kolby

© cookinglightsimmerandboil

Wystarczy ustawić kolbę pionowo w formie na babkę i kroić ziarna ostrym nożem. Wszystkie ziarna kukurydzy znajdą się w misce i możesz zapomnieć o bałaganie.

8. Otwieranie słoika

© thekrazycouponlady

Mocno zakręcone słoiki prawie wszyscy otwieramy przy użyciu ręcznika. Ale jeśli ta stara sztuczka nie działa, mam alternatywę: spróbuj użyć zwykłej gumki jak na fotografii powyżej. Wynik może cię zaskoczyć.

9. Odmierzanie różnych produktów sypkich za pomocą łyżki

© recreoviral

Aby każda łyżka zawierała taką samą ilość produktu, należy nakleić kawałek taśmy na górze opakowania i przy jej pomocy ściągać nadmiar produktu z łyżki.

10. Przesuwająca się deska do krojenia

© startcooking

Aby mieć pewność, że deska do krojenia nie będzie przesuwać się po całym stole, umieść pod nią wilgotny ręcznik papierowy.

11. Dłuższe życie świec woskowych

© thekrazycouponlady

Ten trik jest genialny. Wystarczy umieścić swoją świecę woskową w zamrażarce przez cały dzień przed zapaleniem. Świeca pali się wolniej – nawet dwa razy dłużej.

12. Używanie noża do tapet

13. Spaghetti zamiast zapałek

© theresourcefullife

Brzmi dziwnie, ale to naprawdę działa. Gdy nie masz żadnych długich patyczków, które pomogą w zapalaniu np. świec, użyj makaronu typu spaghetti.

14. Wkładanie worków na śmieci do kosza

© onegoodthingbyjillee

Istnieje proste rozwiązanie z wykorzystaniem plastikowych reklamówek jednorazowych: przymocuj ją do boków pojemnika przy użyciu haków odzieżowych.

15. Czyszczenie butelek

© gippslandunwrapped

Nie zawsze znajdziesz odpowiedniej wielkości szczotkę do czyszczenia butelki, ale również na to znam sztuczkę: pokruszone kawałki skorupki jajka wsyp do butelki, zakręć ją i zacznij potrząsać. Skorupka pomoże usunąć cały brud z wewnętrznych ścianek butelki. Pozostaje tylko płukanie butelki.

16. Suszenie ziół

© thekrazycouponlady

Gdy po gotowaniu zostanie Ci niewielka ilość świeżych ziół, nie wyrzucaj ich. Wystarczy wysuszyć je w kuchence mikrofalowej przez minutę. W ten sposób wykorzystasz je również następnym razem.

17. Dekorowanie ciast

© sweet-verbena.blogspot

Cukier puder i firanka mogą okazać się genialnym trikiem, który wykorzystasz podczas dekorowania wypieków.

Ożywiamy wspomnienia – jak zrobić film ze zdjęć?

Tata śpiewa swojej córeczce tę szczególną piosenkę. Reakcja dziewczynki wzrusza do łez każdego