in

9 najbardziej niewygodnych i bolesnych wymysłów mody. Nienawidzimy ich, ale mimo to ciągle używamy!

Często ze względu na modę prowadzimy nasze ciała przez prawdziwe piekło! Zakładamy niewygodną bieliznę lub ubrania, które niekiedy nie pozwalają nam oddychać. Poświęcamy dobre samopoczucie na korzyść dobrego wyglądu. Czy tak powinno być?

Oto lista 9-ciu strasznych wymysłów mody, które wiele osób posiada i nadal nosi, mimo, że nalezą nie tylko do najniewygodniejszych, ale często również szkodliwych dla naszego zdrowia.

Z ilu z nich jesteś w stanie zrezygnować dla własnego dobra?

Jak wytłumaczyć ich użyteczność? Nie lepiej już chodzić bez majtek? Warto zaznaczyć, że źle dobrane, co niestety zdarza się dość często, są niewygodne, wżynają się, a dodatkowo mogą powodować otarcia w miejscach intymnych. Oprócz tego przesuwające się stringi mogą spowodować infekcje zapalne, być przyczyną rozwijających się grzybów i powstawania nieestetycznych przebarwień. Chyba nie tego chcemy…

Kobiece piersi są bardzo wrażliwe, a już na pewno nie powinny być częścią ciała stale i boleśnie ugniataną przez biustonosze z metalowymi drutami! Nie tylko wżynają się w Twoje piersi, ale również żebra. Dodatkowo podnoszą piersi w górę przez co tracą swoją elastyczność, a wiadomo czym to skutkuje…

Nie mamy tutaj na myśli gorsetów z 1870 roku, które były prawdziwą torturą! To nie zmienia faktu, że wiele sukienek bez ramiączek, z podszewką, które są dzisiaj dość popularne, jest wystarczająco uciążliwych dla naszego organizmu. Często niezwykle ciasna garderoba tego typu, która jest przeznaczona m.in. do “kształtowania talii” (noszona przez dłuższy czas) może spowodować, że jedzenie czy oddychanie w niej jest praktycznie niemożliwe i prowadzi do wielu komplikacji z gospodarce naszego ciała.

Naszyjniki tego typu stają się co raz bardziej modne. Jednak nie są do końca bezpieczne. Łatwo w nich o… zadławienie! Choć wyglądają naprawdę dobrze, ograniczają przepływ krwi poprzez “zaciśniętą wokół szyi pętlę”.

To jak strój kąpielowy wykonany z rozciągliwego materiały. Z pewnością trzeba się trochę przy nim wysilić, gdy zechce nam się siku. Jedyną zaletą stroju jest to, że jest bardzo szczelny. Nie będzie przesuwał się po Twoim ciele, gdyż mocno przylega w obszarze krocza i reszty ciała – tylko czy to naprawdę korzystne?

“Buty na wysokim obcasie dają przyjemność z patrzenia, a zarazem ból” — Christian Louboutin.

Oczywiście na kobiecej stopie wyglądają pięknie! Przyciągają uwagę (szczególnie męską) jeśli masz na sobie parę pięknych szpilek. Dobrze by było, gdyby można było zauważyć, że czujesz się w nich równie dobrze jak wyglądasz. To już jednak nie jest tak często spotykane. Wystarczy popatrzeć na pokazy mody, gdzie pięknym paniom w jeszcze piękniejszych szpilkach zdarza się przewrócić, a nawet spaść z wybiegu podczas noszenia obcasów. Są one na tyle niewygodne, że niekiedy nie ciężko o ból czy nawet złamanie.

Wyobraź sobie: całe Twoje ciało jest obłożone rolkami, które za pomocą gumek są szczelnie przywiązane do Twojego ciała. Podobnie działa bielizna modelująca! Jedzenie czy oddychanie w niej jest nie tylko trudne, ale także bolesne. Czy warto zatem poświęcać swoje zdrowie, aby wyglądać “sexy”?

Biustonosze bez ramiączek są świetne, jeśli tylko lubisz jak swędzą i bardzo ciasno przylegają do piersi. Są także idealne dla ludzi, którzy lubią jak bielizna zsuwa się z ich piersi, które w tym przypadku czasami potrafią “wyjść na wolność”.

Zakładając obcisłe dżinsy po raz pierwszy, skazujesz na bardzo przykre doświadczenie części ciała od pasa w dół. Ściśle przylegają do ciała i duszą je niczym anakonda, która właśnie znalazła swój pokarm! Nie trzeba być geniuszem, żeby stwierdzić, iż przez swoją ciasnotę powodują uszkodzenia nerwowe.

Nie musisz mieć pasującego klucza, aby wkręcić śrubę. Ten trik powinien znać każdy majsterkowicz!

16-latka zapada w śpiączkę po zażyciu narkotyków. Gdy się wybudza, nie jest tą samą osobą