in

W jego głowie pojawił się dołek jak po uderzeniu piłeczką golfową. Nie powstał w wyniku uderzenia

21-letni Cade Huckabay mieszka w gorącym Teksasie, gdzie upał potrafi dać się nieźle we znaki. Młody mężczyzna nie do końca zdawał sobie z tego sprawę i za swój błąd zapłacił… zdeformowaniem głowy!

W niektórych przypadkach słońce może spowodować oparzenia drugiego stopnia, a tym samym wpłynąć na tkanki głębokie. Tak było w tym przypadku.

Chłopak pokazał na zdjęciu jak wkłada sobie w powstały w głowie dołek palec!

Cade Huckabay/Twitter

Jak do tego doszło?

Huckabay po raz pierwszy w życiu ogolił głowę na łyso, po czym wyszedł na zewnątrz, aby skosić trawę. Przez całe swoje życie miał na głowie włosy, więc nie miał zwyczaju smarować jej kremem przeciwsłonecznym. To był ogromny błąd. Poparzenie słoneczne głowy mężczyzny sprawiło, że jego głowa w pewnym momencie wyglądała jak czerwony balonik!


Oparzenia słoneczne mogą wywołać odpowiedź immunologiczną organizmu, co prowadzi do obrzęku, jakiego doświadczył Huckabay.

Zafascynowany swoim stanem Huckabay wykonał serię zdjęć, aby zbadać stan zapalny skóry. Kilka miesięcy później opublikował je na Twitterze.

Cade Huckabay/Twitter

Dojście do siebie zajęło 21-latkowi 4 dni, z czego pierwsza doba była dla niego zdecydowanie najgorsza – jakiekolwiek dotknięcie skóry głowy sprawiało mu potworny ból.

W celu leczenia takich lub innych oparzeń należy zastosować kompres mleczny, który pomoże złagodzić stan zapalny skóry. Kiedy oparzenie staje się bardziej znośne, zalecam nałożenie balsamu na bazie wazeliny, aby utworzyć na skórze warstwę ochronną. – mówi dr Zeincher.

Ostatnie badania wykazały, że najbardziej narażone na oparzenia słoneczne są obszary naszego ciała, gdzie często nie nakładamy filtru przeciwsłonecznego. Mamy tutaj na myśli obszary wokół oczu, choć opuchnięta i czerwona głowa Huckabaya nie jest w tym przypadku wyjątkiem.

Pamiętaj, że poważne oparzenia mogą zwiększyć szansę zachorowania na raka skóry. To problem, którego z pewnością nie można więc lekceważyć!

Lara Gessler wzięła ślub! Pomysł na przyjęcie weselne okazał się strzałem w dziesiątkę

Spadła z 30-metrowego urwiska. Myślała, że nie przeżyje i zaczęła nagrywać pożegnalną wiadomość